Przedszkole Mali Odkrywcy w Złejwsi Małej jest zorganizowaną placówką, która mieści się w wolno stojącym budynku. Do przedszkola przylega duży ogrodzony plac na którym znajduje się sprzęt do zajęć i zabaw ruchowych.

Placówkę prowadzi Gmina Zławieś Wielka. Nadzór pedagogiczny sprawuje Kuratorium Oświatowe w Bydgoszczy. W przedszkolu pracuje  wykwalifikowana kadra nauczycieli, która systematycznie podnosi swoje kompetencje, uczestniczą w warsztatach, kursach, szkoleniach i samokształceniu.

W przedszkolu funkcjonuje pięć grup wiekowych każda grupa liczy po 25 osób:

• Jeżyki
  • Żabki
  • Biedronki
  • Pszczółki
  • Motylki

Placówka posiada pięć sal dydaktycznych, wyposażone w atestowane, nowoczesne meble dostosowane do wzrostu dzieci. Wszystkie sale posiadają zestawy pomocy dydaktycznych wpływające na zabawę i kształcenie dzieci. W salach zorganizowane są kąciki tematyczne i stałe np. kącik przyrodniczy, kącik czytelniczy. W placówce również mieści się zaplecze kuchenne, sanitarne i administracyjne.

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 – 17:00.

• Przedszkole Mali Odkrywcy w Złejwsi Małej
    ul. Osiedlowa 6 87-134 Zławieś Mała